Son Dakika Haber BTK Akademi 1 8 milyon kullanıcıya ulaştı

ÜCRETSİZ EĞİTİMLERE E-DEVLET ŞİFRESİYLE ULAŞILIYORBilgi ve İletişim Teknolojileri alanıyla ilgilenen herkes bu eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Bu eğitim dünyasına 16 yaşından küçük kullanıcılar E- Devlet şifresine sahip olmadığı için üyelik sistemiyle, 16 yaşından büyükler ise E-Devlet şifresiyle giriş yapabiliyor. Bu bölümün özellikle altını çizmekte fayda var çünkü bilindiği üzere Udemy gibi online eğitim kaynaklarına belirli miktarlarda ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat akademi btk üzerinde kullanıcılar için bir çok eğitim ücretsiz olarak sunuluyor.

  • Sınıf içi, E-Öğrenme ve Program olmak üzere 3 program kanalı BTK Akademi’de yer alıyor.
  • Bir ay önce MEB’in bilişim teknolojileri eğitimi vereceğini duyurmuştum ve bu programın sertifika kazandıracağını da söylemiştim.
  • Bu sayede ceylanların yakalanmalarına, küpeleme işlemlerine gerek kalmadan popülasyonları hakkında bilgi sahibi olunuyor.
  • Bu kapsamda, 8 pilot üniversitenin katılımıyla Mayıs 2022’de Yükseköğretimde Büyük Veri Projesi’ni başlattıklarını dile getiren Özvar, uygulamanın bütün üniversitelerde hayata geçirilmesini hedeflediklerini söyledi.

BTK Akademi, bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portalı ile tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyor. Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacak. GÖNÜLLÜ EĞİTMENLİK İÇİN ÖN LİSANS ŞARTBTK Akademi ücretsiz olarak düzenlediği eğitim sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. BTK Akademi Eğitmen Gönüllüsü olmak için en az ön lisans mezunu olunması ve sitedeki formu doldurarak başvuru yapılması gerekiyor. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları her geçen gün daha da
hızlandırarak ve güçlendirerek ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ankara 5 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

Gençlerin teknolojik imkânlara
eşit şekilde ulaşabilmesi adına önem taşıyan bu sınıfla birlikte çevrim içi
eğitimlerle birlikte BTK Merkez Binasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere
alanında uzman eğitmenlerden, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine
yönelik sınıf içi eğitimlere yenileri eklenmiş olacak. Uraloğlu, ayrıca BTK Akademi eğitimlerine katılan kişilerin
eğitim sürecinin sonunda sertifika almaya hak kazandığını
belirterek, “Yerel ve global çapta çalışan firmalarla iş birliği
yaparak eğitimler düzenliyoruz. BTK Akademi’de sunmuş olduğumuz
eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz.

Kampanyadan hemen yararlanmak için, BTK Akademi yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.

BTK Akademi ile Anadolu’da da bilişim rüzgarı esecek

Ülkeyi ve gençliği, geleceğin dijital dünyasına hazırlamak hedefiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile koordineli şekilde var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Karagözoğlu, gençlerin teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olarak Türkiye’nin geleceğini şekillendireceğine değindi. Programın açılışında teknoloji sınıflarında verilen
eğitimlerin öneminden bahsedildi. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Salto Youth Programları Eğitim Başvuru Formu Doldurma İşlemleri

Erol Özvar, yapay zeka başta olmak üzere dijital teknolojilere ilişkin kamu ve özel sektörleri dahil olmak üzere bütün paydaşlarla işbirliklerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini vurguladı. Hibrit eğitim için iş
birliği ve video konferans teknolojileri ile güvenli bağlantı için kablosuz bağlantı
dâhil olmak üzere en yeni teknolojilerle donatılan bu sınıflarda, eğitim almak
isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli
eğitimler düzenlenecek. ShiftDelete.Net, 11 Mayıs 2005 tarihinden itibaren yayın hayatına başlamış, Türkçe yayın yapan bilişim web sitesidir. Bilişim teknolojileri alanındaki güncel gelişmeleri kullanıcılarına sunmaktadır. İlk olarak, bu yıl mayıs ayı içinde profesyonel sürümünü satışa sunduğumuz MRADSIM yazılımlarımızdan bahsedebilirim. İtalya’da faaliyet gösteren partner şirket BEAMIDE srl ile uzay ve yeryüzü sistemlerinin madde-radyasyon etkileşimi simülasyonlarında kullanılabilecek bir yazılım geliştirdik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *